Yalçınlar Akaryakıt Tüm Türkiye Otobil Distribütörüdür.

OTOBİL BAŞVURU FORMU

Opet Otobil Taşıt Tanıma Sistemleri


  • Kullanımı konforlu, yakıt takibi kolay ve güvenli bir sistemdir.
  • Opet Otobil avantajı ile, ayda iki kez olmak üzere (1-15 ve 16-30/31) adınıza düzenlenen faturalar e-posta adresinize otomatik olarak akaryakıt tüketim detayları ile birlikte gönderilir ve bu sayede de tüketim ve fiş takibini kolaylaştırabilirsiniz.
  • Otobil ödemenizi tek bir hesaba, anlaşmalı özel ve devlet bankaları aracılığı ile güvenilir, hızlı, kolay ve konforlu bir şekilde yapmanızı sağlar.

Opet Otobil Sisteminden Kimler Faydalanabilir?


  • Opet Otobil’den ancak şirket araçları faydalanabilir.

Opet Otobil Nedir?


Şirket araçlarınızın Opet ve Sunpet akaryakıt istasyonlarından otomatik olarak nakit veya kredi kartı ile ödeme yapılmasına gerek kalmadan akaryakıt alımlarına imkan vermesi için geliştirilmiş bir sistemdir.

Ayrıca dolum bilgilerini aracın kilometresini de içermek üzere, çevrimiçi olarak müşteri ile temas kurmadan akaryakıt alışverişlerinizde kullanabileceğiniz ileri teknoloji sistemidir.

Akaryakıt alanlarındaki faturalama işlemleri belirli zamanlarda yapılan ve Opet Otobil sistemine yardım eden bu sistem sayesinde kullanıcıları araçlarının akaryakıt giderlerini rahat bir biçimde tam olarak kontrol altına alma şansını sağlar.

Otobil, OPET ailesi tarafından geliştirilen ve şirket araçlarına sunulan bir ayrıcalıktır. Otobil üyeleri; OPET istasyonlarında nakit, kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapmadan yakıt alımlarını gerçekleştirebilmektedir.

Faturalar toplu olarak ve ay içinde belirli dönemlerde müşterilere aktarılmaktadır. Dolum bilgileri ise taşıtın kilometresi dahil dijital ortamda iletilir. OPET Otobil sayesinde kullanıcılar, şirket araçlarının yakıt giderlerini tam anlamıyla kontrol altında tutabilmektedir.

Otobil Üniteleri Nelerdir?

  1. Halka Tipi Ünite/ Fuelopass
  2. Halka Tipi Ünite, OPET tarafından her araca özel olarak programlanmaktadır. OPET yetkili servis montaj ekibi tarafından aracınıza monte edilmektedir. Aracınıza monte edilen bu ünite sayesinde firmanız, yakıt alımı limitlendirmesi yapabilmektedir. Böylelikle yakıt alımlarında kontrol tamamen sizin elinizde olur.

    Halka tipi ünite monte edilmiş Otobil üyesi araçlarınız OPET istasyonlarına geldiklerinde, sistem aracı tanımaktadır. Araçtan inmeden, konforlu ve izole bir şekilde yakıt alma deneyiminden sonra faturalandırma şirketinize veya tarafınıza belirlenen dönem sonlarında yapılacaktır.

  3. Bireysel Kullanıcı Ünitesi
  4. Bireysel kullanıcı ünitesi olarak adlandırılan anahtarlık, Otobil üyesi araç sahiplerine tahsis edilmektedir. Aracınız pompa ünitesine yanaştığında, pompa ünitesine yerleştirilmiş anten ve chipli anahtarlığın içerisinde bulunan elektromanyetik devreler etkileşime geçmektedir. Bu sayede pompa ünitesi, araç hakkında dolum için gerekli olan tüm bilgileri alabilmekte ve Otobil istasyon kontrol ünitesine gönderebilmektedir.

Otobil Sistemi Nasıl Çalışır?

Otobil üyesi şirket araçları, OPET istasyonlarında Otobil amblemi bulunan pompaya yanaşmalıdır. Daha sonra Otobil üyesi olduğunu ve Otobil’den akaryakıt almak istediğini pompa görevlisine bildirmelidir. Araçlarda Otobil üyesi olduğunu belirten bir sticker bulunmaktadır. Sticker aracın görünen bir yerinde bulunur ve genellikle yakıt deposuna yakın kelebek camdadır. Otobil pompasındaki anten, belirli bir mesafeden taşıtı algılayabileceğinden dolayı dolumun başlaması için pompa tam olarak yerleştirilmelidir. Dolum başladıktan sonra tabanca depodan çıkarılırsa dolum işlemi duracaktır. Doğru yakıt cinsine yanaşılmadığı takdirde dolum yine duracaktır. Örneğin, araç benzin almaya tanımlı ise başka bir ürün alamamaktadır. Bu durum aracın korunması açısından oldukça önemlidir. Araç bilgileri sistemde kayıtlı ise pompa yakıt vermek işlemine geçmektedir. Otobil ünitesi tarafından algılanan taşıtta dolum bittikten sonra istasyondaki yazıcıdan akaryakıt dolum bilgi belgesi basılır. Bu belgede; pompa numarası, şirketin adı, aracın plakası, dolum saati ve tarihi, dolum miktarı, birim fiyat ve tutar olmak üzere doluma ait tüm bilgiler yer almaktadır. Bu belge iki kopyadan oluşmaktadır. Birisi sürücüde kalırken diğeri akaryakıt satış görevlisine verilmektedir. Otobil otomasyon sistemi ile şirketler akaryakıt harcamalarını tam anlamıyla kontrol altında tutabilmektedirler.

Opet Otobil Avantajları Nelerdir?


Bizler Opet ailesi olarak müşterilerimize olabildiğince hızlı ve kolay akaryakıt alışverişi tecrübesi yaşatma amacı ile Opet Otobil sistemini geliştirdik.

Opet Otobil sistemi; taşıtınızdan inmeden, nakit ödeme veya herhangi bir banka kartına gerek olmadan bütün Opet ve Sunpet akaryakıt istasyonlarından akaryakıt dolumu yapmanıza imkan verir.

Opet Otobil sistemine üye olduktan sonra, internet üzerinden size özel hazırlanan portala kullanıcı adınız ve şifreniz ile ulaşabilir, şirket araçlarınızın Opet ve Sunpet servis istasyonlarından akaryakıt alımlarınızın tarih ve tutarını takip edebilir, raporlarınızı alıp ve araçlarınıza Opet Otobil ile ulaşabilirsiniz.

Bununla ilgili bilgileri hızlı bir şekilde güncelleyebilir ve beğeninize göre değiştirebilirsiniz. Opet Otobil’in avantajları saymakla bitmese de daha fazla bilgiye Avantajları ve Çalışma Şekli adlı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Opet Otobil Üniteleri Nelerdir?


Halka Tipi Ünite / Fuelopass

Fuelopass Opet tarafından programlanarak aracınıza gönderilen özel halka tipi ünitedir. Bu cihazı araçlarınıza kurduktan sonra, şirketiniz tarafından oluşturulan herhangi bir akaryakıt alım kısıtlaması sayesinde kontrol her zaman sizde olacaktır. Opet Otobil aracınız ile Opet akaryakıt istasyonlarına gittiğinizde sistem, akaryakıt alımlarınızın her ayın ilk ve ikinci yarısında (1/15 ve 16/30-31) otomatik olarak firmanıza/tarafınıza fatura edileceğini algılar

Anahtarlık Tipi Ünite

Pompa ünitesine monte edilmiş bir anten vasıtasıyla eldeki anahtarlığın içindeki elektromanyetik kart ile haberleşir, aracınızla ilgili tüm verileri alır ve Opet Otobil istasyonundan akaryakıt istasyonuna kadar olan verileri ünite kontrolüne gönderir.

Montaj Servisleri için Müşteri Temsilcisi Desteği


Opet Otobil ünitesinin araçlardan montaj/demontaj gibi işlemlerin zamanında yapılması için servis firmasından randevu alınması şiddetle tavsiye edilir. Türkiye’nin tüm illerinde Opet Otobil Taşıt Tanıma Sistemi ünitelerinin kurulması için yetkili servisleri bulunmaktadır. Yetkili servisinize ait Opet Otobil iletişim bilgilerini 444 9 013 numaralı müşteri temsilcisini arayarak kolaylıkla ve rahatlıkla öğrenebilirsiniz.